A new version of PiluX is being designed. This version contains huge changes. (The v2.0 version is designed over Ubuntu 20.04.) If you don't like PiluX, we strongly recommend that waiting the new version be released.


PiluX v1.1


Turkish.TeTeOS.Net Store ile uygulama indir!

TeTeOS.Net Store uygulaması, TeTeOS tarafından veya istek üzerinde diğer kullanıcıların yayınladıkları programları PiluX ile %100 uyumlu ederek uygulamaların indirilebildiği bir uygulama mağazasıdır. PiluX'un uygulama menüsünde turuncu çanta simgesiyle "TeTeOS.Net Store" kısayoluna tıklayarak mağazaya web tarayıcı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Dikkat: TeTeOS Store 2021 senesinde gelecek.TeTeOS Store uygulaması gelene kadar kullanmak istediğiniz uygulamaları kesinlikle uygulamanın resmi web sitesinden indirmenizi tavsiye ediyoruz. .deb uzantılı dosyaları indirin. İnen dosyayı açın. Açılacak pencerede yönetici parolası girin. (Kurulum esnasında bilgilerini girdiğiniz ilk kullanıcı yöneticidir.) İndirilen .deb paketinin denetlenmesini bekleyin. Ardından kurulmasına onay vermek için E tuşuna basıp Enter'a basarak kurulumu kabul edin. .deb uzantılı dosyaya bağlı olarak bazı uygulamaların ek kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş olabilirsiniz.Güvenlik ve Gizlilik Hakkında:


Üreticisi olan TeTeOS.Net, sizi hiçbir şekilde izlemez veya bilgi toplamaz.
Fakat zorunlu ve önemli olan güncellemeler gönderebilir. Bu güncellemelerin boyutu genelde en fazla 10 MB olmaktadır.
Canonical, varsayılan olarak sizden anonim bilgi toplamaz. Açmak için gizlilik ayarlarına başvurun.
Güvenliğiniz için Canonical tarafından yayınlanan güvenlik güncelleştirmeleri otomatik kurulur.

Sıkça Sorulan Sorular:


32 bit desteği var mı? : Evet! Fakat tarayıcı olarak "Google Chrome" değil "Chromium" kullanılmaktadır. Chromium tarayıcısında şuana kadar karşılaşılan tek problem ise Netflix çalışmamasıdır. 64 bit sürümlü PiluX v1.0'da Netflix sorunsuz çalışır iken maalesef 32 bit sürümde sorun çıkarmaktadır. Çözüm olarak farklı tarayıcı tercih edilebilir.

PiluX nasıl geliştirildi? : PiluX, Ubuntu işletim sistemi üzerinden inşa edilmiştir. Ubuntu'dan farkı olarak kullanıcıların beklentileri analiz edilerek tasarlanmıştır.

Terminal nasıl açılır? : Masaüstü geldikten sonra SUPER + R yaparak açabilirsiniz. Eğer cihazınızda önemli veriler bulunuyorsa ve Linux'e hakim değilseniz kullanmanız ÖNERİLMEZ.